Konie sportowe

Konie sportowe

Sesje zdjęciowe

Sesje zdjęciowe

Piękna okolica

Piękna okolica

Konie z wybitnym pochodzeniem

Konie z wybitnym pochodzeniem

Przejażdżki bryczką, przejażdżki na osiołku, rajdy, imprezy na łonie natury...

Przejażdżki bryczką, przejażdżki na osiołku, rajdy, imprezy na łonie natury...

Pensjonat dla koni

Pensjonat dla koni

STRONA GŁÓWNA  >  O NAS

O NAS

„Stadnina Kaszubska”

To malowniczo położony , całoroczny obiekt rekreacyjny. Krajobraz największych jezior i lasów kaszubskich uprzyjemni wypoczynek wszystkim spragnionym kontaktu z naturą. Głównym kierunkiem działania jest tu hodowla koni gorącokrwistych i szkółka jazdy konnej. Całość posesji to ogrodzony teren o pow. 8 ha z czego większość stanowią pastwiska i wybiegi dla koni + piaszczysty maneż do jazdy konnej (20m x 60m) i lonżownik. Do dyspozycji gości nad stajnią jest 5 pokoi i duży hol- świetlica z aneksem kuchennym. Nieopodal stajni duża wiata z piecem grillowym i przyległym mini placem zabaw dla dzieci. Miłośników koni i jeździectwa zapraszamy na jazdy konne, wycieczki w siodle po pięknych terenach ziemi kaszubskiej włącznie z jazdą brzegiem jezior. Przejazdy bryczką i wozem drabiniastym. Przejażdżki na osiołku dla dzieci.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi galeriami.

 

 

REGULAMIN OGÓLNY STAJNI „STADNINA KASZUBSKA”

 

Z dbałości o dobro i bezpieczeństwo naszych klientów i koni oraz dobrą atmosferę w ośrodku uprzejmie prosimy o przestrzeganie poniższego regulaminu.

 

1. Na terenie Stadniny Kaszubskiej osoby postronne nie mogą przebywać bez zgody właściciela.

 

2. Dzieci muszą przebywać pod opieką swoich opiekunów lub pracowników stajni.

 

3. Wszystkie osoby pragnące jeździć konno muszą zdawać sobie sprawę z własnych predyspozycji fizycznych i możliwości zdrowotnych.

Decydując się na jazdę konną dziecka rodzice i opiekunowie muszą mieć pewność, że nie ma ono przeciwwskazań zdrowotnych.

 

4. Uczestnicy zajęć oraz rodzice osób niepełnoletnich biorących udział w zajęciach powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie za sobą jeździectwo,oraz obcowanie z dużymi i płochliwymi z natury zwierzętami jakimi są konie.

 

5. WAŻNE! - Każda osoba decydująca się na jazdę konną zobowiązana jest do  ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków  (NNW) gdyż jazda konna traktowana jest jako sport ekstremalny. Rodziców zobowiązuje się do ubezpieczenia swoich dzieci. Jednocześnie rodzice biorą pełną odpowiedzialność za swoje dzieci przebywające na terenie stadniny.

 

Właściciel stajni dołożył wszelkich starań, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa uczestników zajęć, zapewnia sprawność sprzętu jeździeckiego, optymalną kondycję koni, wykwalifikowaną kadrę, jednak nie bierze odpowiedzialności za wypadki związane z nieprzestrzeganiem niniejszego regulaminu oraz za zdarzenia losowe powstałe podczas zajęć.

 

6.Wszystkie czynności przy koniu uczestnicy jazd wykonują za zgodą instruktorów

 

7. Nowi bywalcy stajni muszą wiedzieć, że poszczególne konie mają swoje przyzwyczajenia i odrębny charakter dlatego nie należy się do nich zbliżać pochopnie tylko poprosić instruktora o asystę.

 

8. W stajni należy zachować spokój , nie krzyczeć i nie wykonywać gwałtownych ruchów

 

9.Nie wolno zachowywać się agresywnie i nie wolno stosować przemocy wobec koni.

 

10. Nie podchodzimy do konia od tyłu, a w razie takiej konieczności informujemy konia głosem i zachowujemy szczególną ostrożność.

 

11. Nigdy nie pozostawiamy konia w boksie z niezabezpieczonymi wodzami.

 

12.Zawsze nawet na chwilowy postój konia w boksie luzujemy mu popręg.

 

13. Zawsze wychodząc od konia zamykamy boks.

 

14.Sprzęt do czyszczenia zawsze odkładamy na miejsce.

 

15. Dbamy o czystość sprzętu jeździeckiego, nie dekompletujemy, nie zostawiamy w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Sprzęt od razu po jeździe wraca do siodlarni na swoje miejsce.

 

16.Siodeł nie zostawiamy bez opieki na wieszakach przy boksie w momencie gdy w boksie znajduje się koń. Grozi to zniszczeniem siodła przez konia.

 

17. Wsiadamy na konia tylko i wyłącznie w kasku i odzieży przeznaczonej do jazdy konnej- obuwie z twardą podeszwą, kostki i łydki ochronione kolanówką bądź sztylpami , spodnie- bryczesy, lub inne dopasowane bez wewnętrznych szwów.

 

18. Nie wjeżdżamy konno na korytarz stajni.

 

19. Nie pozostawiamy po sobie śmieci- na terenie stajni są kosze do nich przeznaczone.

 

20. Przy opuszczaniu stajni i pomieszczeń socjalnych pamiętać gasić światło, zamykać drzwi i okna i zakręcać wodę.

 

21. Dokarmianie koni smakołykami, marchewką, jabłkami, suchym chlebem... jest możliwe za zgodą instruktorów lub właściciela koni.

 

22.Należy zachowywać się kulturalnie, nie przeklinać, traktować się wzajemnie z szacunkiem i wzajemnie sobie pomagać.

 

23. Na terenie stajni nie wolno palić papierosów.

 

24. Osoby nietrzeźwe nie mogą przebywać przy koniach ani tym bardziej na nie wsiadać.

  

25. Właściciel stajni nie ponosi odpowiedzialności rzeczowej ani materialnej za prywatne rzeczy pozostawione na terenie stajni.

 

 26.Uczestnicząc w jazdach i imprezach organizowanych przez Stadninę Kaszubską jednocześnie wyrażasz zgodę na wykorzystywanie zdj ze swoim wizerunkiem na potrzeby stajni na stronie www i stajennych profilach społecznościowych.

 

27. Właściciel zastrzega sobie prawo do wnoszenia zmian w regulaminie, jednocześnie ma obowiązek aktualny regulamin udostępniać na stronie www i na tablicy informacyjnej w stajni.

 

Partnerzy: